2010-03-16 09:59

Dags för första Talangträffen för P15

Lördagen den 20 Mars i Wasa Sporthall, Södertälje, är dags för första Talangträffen för P15. Hela 120 spelare är anmälda och dessa är uppdelade i fyra grupper.

Samlingstiden för varje grupp anges nedan.

Kan man ej vara med måste det meddelas till:
Mikael Vauhkonen
Tel: 0733357797
Mail: mickev_75@hotmail.com

Grupp 1: Kl 12:00 - 14:00



MV Linus Eriksson Hölö/Järna
MV Wiktor Åkerstedt Torshälla IBK
MV Marcus Vågestam Nykvarns IF
VB Johan Andersson Hölö/Järna
VB Andreas Åkerlund Hölö/Järna
VB Hampus Andersson Onyx Oxelösund
B Johan Damstedt Onyx Oxelösund
B Viktor Perunka Nykvarns IF
HB Anton Bröms Nykvarns IF
B Fredrik Melin Katrineholms IBK
B Albin Dahlqvist Katrineholms IBK
HB Oliver Engvall Södertälje IBK
B Fredrik Norrgård Södertälje IBK
C Victor Andersson Hölö/Järna
C Niklas Engman Torshälla IBK
C Filip Andersson Torshälla IBK
C/B Ozkar Neij Onyx Oxelösund
C Christoffer Pettersson Onyx Oxelösund
VF/B Jesper Svedlind Onyx Oxelösund
VF/VB Simon Nilsson Onyx Oxelösund
F/B Claes Knutsson Torshälla IBK
VF/HF/C Oskar Pettersson Hölö/Järna
VF/HF? Tobias Höglund Hölö/Järna
HF/VF  Rasmus Hagström Hölö/Järna
HF/VF Mateo Olofsson-Falla Hölö/Järna
F Marcus Carlsson Torshälla IBK
F/B Simon Lange Torshälla IBK
F Adam Ydebrink Hölö/Järna
F Robert Bergdahl Nykvarns IF
F Emton Ryrberg Nykvarns IF


Grupp 2: Kl 13:30 - 15:30



MV Henrik Oyeda Strängnäs IBK
MV Rasmus Arvendahl Katrineholms IBK
MV Simon Ström Katrineholms IBK
B/C Jesper Liljeström Hölö/Järna
B Markus Hiltunen Hölö/Järna
B Robin Lundström Hölö/Järna
B Andreas Karlsson Strängnäs IBK
B Tim Almrin Strängnäs IBK
B Andreas Öhlin Katrineholms IBK
HB Fredrik Widengren Södertälje IBK
HB/C Morgan Ahlberg Södertälje IBK
HB Fredrik Karlsson Katrineholms IBK
B Markus Thörnberg Katrineholms IBK
C Johan Haager Strängnäs IBK
C Hugo Österberg Katrineholms IBK
C Filip Ekenström Södertälje IBK
C Jens Tapper Södertälje IBK
C Gustaf Widuss Nykvarns IF
VF/C Dio Mårtensson Södertälje IBK
VF Chun Fung Huyhn Flens IBF
HF/C Rasmus Kangosjärvi Flens IBF
HF Andreas Lund Flens IBF
HF Omar Aldeeb Strängnäs IBK
F Samuel Konrad Strängnäs IBK
HF Arnauld Arakaza Katrineholms IBK
HF Andreas Dellham Södertälje IBK
F Anton Skoog Katrineholms IBK
F Olle Karlsson Katrineholms IBK
F Mattias Johansson Katrineholms IBK
F Filip Koernig Södertälje IBK


Grupp 3: Kl 17:00-19:00


MV Emil Moberg Trosa Edanö IBK
MV Hugo Lidström Trosa Edanö IBK
MV Christian Karlsson Telge SIBK
VB Marcus Bergqvist Telge SIBK
VB Joakim Berg Telge SIBK
VB Stefan Gajic Telge SIBK
HB Daniel Johansson IFK Gnesta
HB/C Alexander Bräck IFK Gnesta
VB/C Andreas Lööf IFK Gnesta
B Daniel Gustafsson Katrineholms IBK
VB Marcus Lehtonen Trosa Edanö IBK
HB Mattias Alm Trosa Edanö IBK
HB Lucas Höglund Telge SIBK
C Victor Olsson Trosa Edanö IBK
C Linus Johansson Trosa Edanö IBK
C Jesper Stenström Trosa Edanö IBK
C Jesper Langhof Telge SIBK
C Jack Stengel-Dahl Telge SIBK
VF Marcus Iwar Trosa Edanö IBK
VF Daniel Lindblom Trosa Edanö IBK
VF Joakim Göransson Trosa Edanö IBK
VF Robert Andersson Telge SIBK
HF Philip Lindkvist Telge SIBK
HF Filip Henlöv Telge SIBK
HF Ludvig Wäppling Telge SIBK
HF Filip Smith Trosa Edanö IBK
HF Viktor Tällö Trosa Edanö IBK
HF André Nyhus Trosa Edanö IBK
F Martin Törnhjelm Katrineholms IBK
F Joakim Gidetun Katrineholms IBK

Grupp 4: KL 18:30 - 20:30


MV Rasmus Ekström Onyx Nyköping
MV Sebastian Frick Telge SIBK
MV Jimmy Nilsson Telge SIBK
MV Adam Blomberg Telge SIBK
VB Rasmus Carlsson Onyx
HB Jim Andersson Telge SIBK
VB Rasmus Widén Onyx
HB Rikard Hasselqvist Onyx Nyköping
HB Linus Lundh Onyx Nyköping
HB Rasmus Ekblom Onyx
B Teddy Wallin Trosa Edanö IBK
B Joakim Nyberg Kempe Trosa Edanö IBK
B Christoffer Lestander Telge SIBK
C Jesper Kivipaasi Nyfors IK
C Felix Elb Onyx Nyköping
C Anton Nilsson Onyx Nyköping
C Martin Cederin Onyx
C Oscar Jansson Telge SIBK
C Jacob Åberg Telge SIBK
VF Joakim Andén Telge SIBK
VF Markus Määtte

Telge SIBK

VF Richard Tulldahl Telge SIBK
VF Pontus Eriksson Onyx Nyköping
HF Anton Arringe Onyx Nyköping
HF Ludvig Neander Telge SIBK
HF Magnus Åström Telge SIBK
F Markus Strand Nyfors IK
F/C Markus Jonsson Nykvarns IF
F Filip Söderström Onyx
F Saku Urpiola Telge SIBK


Kontaktperson: Mikael Vauhkonen
Författare: Jonas Olsson