2009-04-14 00:08

Talangträff P15-distriktslaget

Nu är det dags för talangträff för det kommande P15-distriktslaget.

Gruppindelning talangträff nr 1

Ellfolk Arena Söndag den 19/4 2009

Samling för inskrivning i Ellfolk Arena kl. 10.00. Passet beräknas vara avslutat ca. 13.00        

Onyx IBK: Alexander Lindén, Niklas Grindberg, Emil Perkiö, Alexander Jadstam, Erik Bergman, Christoffer Pettersson (6 st) 
Nykvarn IF: Rasmus Eriksson, Tobias Fromholz, Linus Dahlström, Johan Gustavsson, Markus Jonsson (5 st) 
Trosa/Edanö: Tony Andersson, Robert Johansson, Linus Järlminger, Jesper Lindgren, Linus Johansson (5 st)
S-tälje/Balrog: Rickard Weilow, Philip Frisk, Yousif Touma, Gustav Sandh, Elias Nilsson, Jesper Boström (6 st)
IFK Gnesta: Philip Gustavsson, Tobias Ekstrand, Jens KarlssonLindblom, Josef Brixmark, Robert Svensson (5 st)
Strängnäs: Andreas Dandanell, Christoffer Persson, Mattias Hallberg, Joel Planås, Axel HultgrenViklund, Robin Johansson, Emil Cronstrand (7 st)
Katrineholm: Fredrik Karlsson, Niklas Bergman, Pontus Wikstrand, Andreas Fredriksson (4 st)
Nyfors IK: Ludvig Renell. Pontus Nygårds, Andreas Edberg (3 st)Sparreholm SK: Victor Nilsson, Niklas Pettersson, Emil SchelinEriksson, Tom Arvidsson  (4 st)

Totalt: 45 st

Gruppindelning talangträff nr 2

Ellfolk Arena Söndag den 19/4 2009
Samling för inskrivning i Ellfolk Arena kl. 14.30. Passet beräknas vara avslutat ca. 17.30

Onyx IBK: Andreas Lindblom, Cevin Karlsberg, Luan Rexhepi, Johan Dansted, Filip Söderberg, Jesper Svedlind, David Eriksson, Adam Larsson, Adrian Sundelius. (9 st) 
Nykvarn IF: Andreas Goldman, Jonathan Larsson, Ludvig Bröms, Viktor Färnström, Filip Karlsson, Jesper Ångström, Valle Ahlrot (7 st) 
Trosa/Edanö: Emil Moberg, Axel Svanberg, Jesper Eriksson, Daniel Öberg, Rasmus Johansson, Jesper Stenström (6 st)
S-tälje/Balrog: Oskar Tugén, Jesper Thorberg, Sebastian Qvarford, Johan Karlsson (4 st) 
IFK Gnesta: Alexander Johansson, Joakim Carlsson, Joakim Larsson, Fredrik Larsson (4 st)
Strängnäs: Henrik Oyeda, Rasmus Carling, Omar Aldeeb, Johan Haager (4 st)
Katrineholm: Olle Strandberg, Olle Karlsson, Hugo Östberg, Anton Skoog (4 st)
IFK Mariefred: Kenny Leppänen, Hugo Enberger (2 st)
Nyfors IK: Anton Gustavsson, Jesper Kivipaasi (2 st)
Telge SIBK: Christian Karlsson, Fredrik Urefors, Robert Andersson, Jesper Langhof (4 st)

Totalt: 46 st

Kommande träffar

Träff 2, söndag den 26 april i Björkestahallen. samma tider och grupper
Träff 3, söndag 3 maj i Malmköpings sporthall, samma tider och grupper.

Det är mycket viktigt att ifall en spelare inte kan närvara vid ett pass, så bör han eller hans tränare meddela Richard Gårdman orsak till frånvaro.

Kontaktuppgifter: richard.gardman@soibf.nu eller mobil 0739-95 85 46.

 

 


Kontaktperson: Richard Gårdman
Författare: Jonas Olsson