2016-05-23 13:43

Serieindelning Pojkar Röd nivå

Under söndagen den 22/5 presenterade vi säsongen 2016-17 förslag på serieindelning. Med hjälp av er som var på plats så rankade vi även in samtliga lag enligt nedan. För er som vill ha scemat i Excel format finns det här

  Lag Förening Ledare    
Klass A P00-02 Nykvarn  Niclas Martinsson    
  P00-01 Torshälla  Jörgen Höglund Klass AB Nykvarn
  P00-02 Strängnäs  Robert Alterbo   Torshälla
  P00-01 Gnesta  Henrik Rosander   Strängnäs
          Gnesta
Klass B P01-02 Onyx  Leif Eklund   Onyx
  P00-02 Visby IBK Tom Iversjö   Visby IBK
  P00-01 Järna  Jan Pettersson   Järna 
  P02-03 Nykvarn  Helena Svensson    
  P00-02 Strängnäs  Robert Alterbo Klass BC Nykvarn 
  P01 Torshälla  Fredrik Wernqvist   Strängnäs 
          Torshälla 
Klass C P02 Telge  Peter Hämäläinen   Telge 
  P01 Torshälla  Stefan Ahola   Torshälla 
  P01-02 Gnesta  Anne Benedicks   Gnesta 
  P00-01 Katrineholm  Ulrika Gustavsson    
  P01-04 Flen  Fredric Larsson Klass CD Katrineholm 
  P02-03 Nykvarn  Helena Svensson   Flen 
          Nykvarn 
Klass D P00-04 Malmköping Björn Johansson   Malmköping
  P02 Telge  Peter Hämäläinen   Telge 
  P03 Telge  Mikael Vauhkonen   Telge 
  P01-02 Onyx  Leif Eklund    
  P02-03 Trosa Andreas Höglund Klass DE Onyx 
  P03-04 Nykvarn  Magnus Hultqvist   Trosa
          Nykvarn 
Klass E P01-02 Strängnäs  Henrik Adolphi   Strängnäs 
  P02-03 Katrineholm  Tommy Eriksson   Katrineholm 
  P01-03 Telge  Mikael Vauhkonen   Telge 
  P02-03 Nyfors Mattias Andersen    
  P02 Torshälla  Jimmy Broberg Klass EF Nyfors
  P02-03 Ekbackskyrkan  Adam Harknäs   Torshälla 
          Ekbackskyrkan 
Klass F P03-04 Nykvarn  Magnus Hultqvist   Nykvarn 
  P03 Telge  Mikael Vauhkonen   Telge 
  P03 Strängnäs  Johan Blomdahl   Strängnäs 
  P03 Torshälla  Johan Borg    
  P02-03 Trosa  Andreas Höglund Klass FG Torshälla 
  P03 Mariefred Stefan Turborn   Trosa 
          Mariefred
Klass G P03 Onyx  Fredrik Åberg   Onyx 
  P03-05 Gnesta  Tony Carlsson   Gnesta 
  P03-04 FBC Nyköping  Mikael Åhlund   FBC Nyköping
  P01-02 Mariefred Joakim Eriksson    
  P03 Mesta  Fredrik Widen Klass GH Mariefred
  P02-03 Järna  Fredrik Nyberg   Mesta 
          Järna 
Klass H P03-04 Malmköping Björn Johansson   Malmköping
  P03-04 Telge  Mikael Vauhkonen   Telge 
  P04-05 Nykvarn  Vit Ann-Sofie Persson   Nykvarn  Vit
  P04 Mariefred Peter Hedlund    
  P04 Torshälla  Mattias Blank Klass HI Mariefred
  P04 Onyx  Joakim Aldén   Torshälla 
          Onyx 
          Nykvarn  Svart
Klass I P04-05 Nykvarn  Svart Ann-Sofie Persson   Telge 
  P04-05 Telge  Daniel Kvick   Trosa 
  P04 Trosa  Fredrik Björkén    
  P04 Katrineholm Claes Rosenkvist    
  P03-05 Gnesta  Tony Carlsson    

 



Författare: Niclas Andersson