Förbundsinfo

Kansli

Södermanlands Innebandyförbund

Rosvalla
Idrottsvägen

611 62  Nyköping
Vägbeskrivning


Bankgiro: 5393-9849

Hemsida: www.soibf.nu
E-post: kansliet@soibf.nu 


Konsulenter:

Jan Berg, Kanslichef ,Utbildning/utveckling/övrigt
Tel: 070-5491116
E-post: jan.berg@innebandy.se

Niclas Andersson, Tävling/domare
Tel: 070-8408064
E-post: niclas.andersson@innebandy.se

Sarah Wårdemark, Föreningsutveckling
E-post: Sarah.Wardemark@sormland.rf.se

Sussie Engberg, Föreningsutveckling
E-post: Sussie.Engberg@sormland.rf.se

Telefontider: Måndag-tisdag, samt torsdag-fredag: 09:00 - 12:00, 13:00 - 15:00 lunch 12.30 -13.00. Onsdagar hänvisar vi först och främst till infon på vår hemsida, annars mail till kansliet@soibf.nu.

Förbundsstyrelse

Ordförande: Stefan Johansson, 073-747 24 72, stefan.johansson@innebandy.se
Ledamot: Marie Strömfalk, 0708-341519, marie.stromfalk@innebandy.se
Ledamot: Hanna Sigurbjörnsson, hanna.sigurbjornsson@innebandy.se
Ledamot: Anna Karlsson, 070-300 39 86, anna.karlsson@innebandy.se
Ledamot: Patrik Wallerströmpatrik.wallerstrom@innebandy.se
Suppleant: Birgitta Lexell, birgitta.lexell@innebandy.se
Suppleant: Jonas Forsberg, jonas.forsberg@innebandy.se


 

Valberedning

Ordförande: Telge SIBK/IBS
Ledamot: Onyx IBK/IBS och Mesta IBK

 

Revision

Revisor: Arne Lundberg
Revisorsuppleant:


Tävling/Domargruppen

Jan Berg
Tel: 070-5491116
E-post: jan.berg@innebandy.se

Niclas Andersson
Tel: 070-8408064
E-post: niclas.andersson@innebandy.se

Mikael Samuelsson

Göran Engfors

Henrik Ibjer

Jonas Westerberg

Andreas Hellqvist

 

Domartillsättning

Niclas Andersson
Tel: 070-385 25 55
E-post: domarakuten@soibf.nu

 


Marknadskommitté

Ordförande:

 

Utvecklingskommitté

 

Distriktlagsledning

Förbundskapten: Thomas Thorn 072-5407878
thomas.thorn@soibf.nu

P16

Leif Eklund 070-3996317
leif.eklund@soibf.nu

Jari Isokoski 070-7246819
jari.isokoski@soibf.nu

Roberth Björkborg 073-7082633
roberth.bjorkborg@soibf.nu

Thomas Nilsson 070-5570728
thomas.nilsson@soibf.nu

 

F16

Linus Lundh 072-2260384
linus.lundh@soibf.nu

Zacharias Göthberg 073-0267594
zacharias.gothberg@soibf.nu

Tero Ruohonen
tero.ruhoonen@soibf.nu

Sofia Olsson 070-4663390
sofia.olsson@soibf.nu