Förbundsinfo

Kansli

Södermanlands Innebandyförbund

Rosvalla
Idrottsvägen

611 62  Nyköping
Vägbeskrivning


Bankgiro: 5393-9849

Hemsida: www.soibf.nu
E-post: kansliet@soibf.nu 


Konsulenter:

Jan Berg, Kanslichef ,Utbildning/utveckling/övrigt
Tel: 070-5491116
E-post: jan.berg@innebandy.se

Niclas Andersson, Tävling/domare
Tel: 070-8408064
E-post: niclas.andersson@innebandy.se

Sarah Wårdemark, Föreningsutveckling
E-post: Sarah.Wardemark@sormland.rf.se

Sussie Engberg, Föreningsutveckling
E-post: Sussie.Engberg@sormland.rf.se

Telefontider: Måndag-tisdag, samt torsdag-fredag: 09:00 - 12:00, 13:00 - 15:00 lunch 12.30 -13.00. Onsdagar hänvisar vi först och främst till infon på vår hemsida, annars mail till kansliet@soibf.nu.

Förbundsstyrelse

Ordförande: Stefan Johansson, 073-747 24 72, stefan.johansson@soibf.nu
Ledamot: Marie Strömfalk, 0708-341519, marie.stromfalk@soibf.nu
Ledamot: Hanna Sigurbjörnsson, hanna.sigurbjornsson@soibf.nu
Ledamot: Anna Karlsson, 070-300 39 86, anna.karlsson@soibf.nu
Ledamot: Patrik Wallerströmpatrik.wallerstrom@soibf.nu
Suppleant: Birgitta Lexell, birgitta.lexell@soibf.nu
Suppleant:
Jonas Forsberg, jonas.forsberg@soibf.nu

 

Valberedning

Ordförande: Telge SIBK/IBS
Ledamot: Onyx IBK/IBS och Mesta IBK

 

Revision

Revisor: Arne Lundberg
Revisorsuppleant:


Tävling/Domargruppen

Jan Berg
Tel: 070-5491116
E-post: jan.berg@soibf.nu

Niclas Andersson
Tel: 070-8408064
E-post: niclas.andersson@soibf.nu

Mikael Samuelsson
Tel: 070-3852555
E-post: domarakuten@soibf.nu

Göran Engfors

Henrik Ibjer

Jonas Westerberg

Andreas Hellqvist

 

Domartillsättning

Mikael Samuelsson, 070-385 25 55


Marknadskommitté

Ordförande:

 

Utvecklingskommitté

Marie Strömfalk, 0708-341519, marie.stromfalk@soibf.nu
Tobias Henriksson 072-5968027  tobias@soibf.nu

Distriktlagsledning

Förbundskapten: Tobias Henriksson, 072-5968027 tobias@soibf.nu

P16

Marcus Åbom
marcus.abom@soibf.nu

Andreas Hansson
andreas.hansson@soibf.nu

Stefan Ekström
stefan.ekstrom@soibf.nu

F16

Sebastian Wahlgren
sebastian.wahlgen@soibf.nu

Thomas Andersson
thomas.andersson@soibf.nu

Lovisa Frisk
lovisa.frisk@soibf.nu