Anmäl ditt lag

Anmäl ditt lag här

Sista anmälningsdag: ANMÄLNINGSTIDEN HAR GÅTT UT!
Det går fortfarande att anmäla sig, men reservlista upprättas.

Flickor lätt: Hässelby
Flickor svår: Kungälv

Pojkar lätt: Hässelby, Arboga/Köping och Kungälv
Pojkar svår: Arboga/Köping och Kungälv

Anmälningsavgift: 3 500 kr/lag

 


Anmälda lag/gruppindelning: (2016-12-05, 14:00)

Lag/föreningar har till den 15 november på sig att avanmäla sig utan kostnad.
Avanmälan sker till magnus.fantenberg@innebandy.se
Efter den 15 november sker debitering av anmälningsavgift. Återbetalning sker inte.

Reservlista skapas på lag/föreningar som anmäler sig efter den 6 november (se längst ner).

(H) = Första val Hässelby - placerad på annan spelort
(K) = Första val Kalmar - placerad på annan spelort

  Flickor lätt  Flickor svår   
  Hässelby Kungälv  
1 AIK IBF Bergs IK  
2 Björklinge BK 1 FBC Lerum  
3 Björklinge BK 2 IBK Köping  
4 Bro IK IBK Lockerud Mariestad  
5 Endre IF (K) IK Zenith  
6 Gullänget-Kroksta IBS Partille IBS  
7 Hammarby IF IBF Sportlife Kungälv IBK  
8 Hässelby SK IBK Stenungsunds IBK  
9 Åkersberga IBK Bele Barkarby IBK (H)  
10 IBF Hedemora Iksu  (H)  
11 IBF Säter Täby FC  (H)  
12 IFK Arboga IBK Täby FC IBK  (H)  
13 IK Sirius IBK    
14 Linköping IBK    
15 Rotebro IS IBK    
16 Rotebro IS IBK    
17 Rönnby Västerås IBK Ungdom    
18 Sandvikens AIK    
19 Sigtuna IF IBK    
20 Skövde IBF    
21 SST Net Landskrona IBK (K)    
22 Sundsvalls IBF    
23 Telge SIBK    
24 Torshälla IBK    
25 Örnsköldsviks IBK    
26 Strängnäs IBK    
27 Täby FC IBK    
28 Huddinge IBS    
       
  Pojkar lätt Pojkar lätt Pojkar lätt
  Hässelby Kungälv Arboga/Köping
1 Arlanda IBK Ale IBF 1 Farsta IBK (H)
2 Bro IK Ale IBF 2 Hälsinggårdens AIK
3 Djurgårdens IF IBF Frölunda IBK IBF Offensiv Lidingö
4 Ersboda SK IBF Göteborg IBF Säter
5 Hässelby SK IBK 1 IK Zenith 1 IBK Köping
6 Hässelby SK IBK 2 IK Zenith 2 IBK Sala
7 IBF Falun Ungdom Marstrands IBK IFK Arboga IBK
8 IK Frej Partille IBS Knäppmora AIK
9 Insjöns IF BK Pixbo Wallenstam IBK Per Ols IBF
10 Klockarbergets BK Stenungsunds IBK Stenhagens KK
11 Långskatans IF Varla IBK Telge SIBK
12 Nykvarns IF Warbergs IBF Torshälla IBK
13 Rotebro IS IBK FC Helsingborg (K) Västerås IBF Ungdom
14 Sundsvall City IBF Tranås (K) Älvsjö AIK
15 Tungelsta IF FBC Lerum 2 Örebro SK Ungdom 1
16 Täby FC Dingle AIK Örebro SK Ungdom 2
17 Vendelsö IK   Lamadjurets AIBC (H)
18 Ängby IF 1   IBF Kolmården
19 Ängby IF 2   KFUM Norrköping
20 Klintehamn IK (K)   Ledbergs IBF
21 Visby IBK (K)   Söderköpings IBK
22 IK Sirius IBK 1   Skälby IBK
23 IK Sirius IBK 2   Skoghalls IBK
24 IF Trym (K)    
       
  Pojkar svår  Pojkar svår   
  Kungälv Arboga/Köping  
1 Bjärreds IBK Bele Barkarby IK  
2 FBC Lerum 1 Farsta IBK  
3 Fröjereds IF IBF Offensiv Lidingö  
4 Hovslätts IK IBK Lund  
5 IBK Lockerud Mariestad IK Sirius IBK  
6 IBK Vöikers Ingarö IF  
7 Jönköpings IK Rotebro IS IBK  
8 Lomma FBC Torshälla IBK  
9 Marstrands IBK Tumba GoIF  
10 Munka Ljungby IBK Akademi Täby FC  
11 Partille IBS Västerås IBF Ungdom  
12 Pixbo Wallenstam IBK Älvsjö AIK  
13 Tillberga IK Ungdom Örebro SK Ungdom  
14 Surte IS    
15 Höllvikens IBF    
16 Sportlife Kungälv IBK    

 

Reservlista Klass