2017-10-04 16:58

Träningstrupperna klara för Östgötalagen

Här nedan presenterar vi de spelare som blivit uttagna i respektive träningstrupp för våra två Östgötalag i den fortsatta resan mot SDF-SM i Umeå 4-7 januari 2018.

Träningstruppen för flickorna ser ut enligt följande:

Agnes Söderbaum Linköping IBK Ungdom
Alwa Anderson Linköping IBK Ungdom
Elin Lindqvist Linköping IBK Ungdom
Ella Billehag-Jederström IBK Mantorp
Emma Hagberg Bergs IK
Emma Svensson IBF Linköping
Filippa Bagge Solfjäderstaden IBK
Freja Sjölund IBF Linköping
Hanna Bergstrand Bergs IK
Hanna Exius Bergs IK
Hanna Trygg Bergs IK
Hannah Karlsson Bergs IK
Ida Pettersson IBF Linköping
Jonna Pettersson IBF Linköping
Linnea Djerf IBF Linköping
Louise Crona IBF Linköping
Mia Thapper Bergs IK
Rebecka Åblad Linköping IBK Ungdom
Ronja Agerhall Solfjäderstaden IBK
Sara Svensson IBF Linköping
Stina Lindell Linköping IBK Ungdom
Tuva Bohlin Solfjäderstaden IBK
Wilma Bengtsson Palm Bergs IK

 

Desstuom kommer följande spelare att bjudas in till träningar med träningstruppen.

Junis Andersson IBF Linköping
Cornelia Åsberg Linköping IBK Ungdom

 


 

Träningstruppen för pojkarna ser ut enligt följande:

Adrian Christiansen  Solfjäderstaden IBK
Alexander Westberg  Åby IBK
Anton Gröön  IBF Norrköping
Arvid Lestander  Linköping IBK Ungdom
August Forsberg  Linköping IBK Ungdom
Axel Westerin Linköping IBK Ungdom
Calle Forslund  IBF Kolmården
Calle Westerdahl  Söderköping IBK
Casper Nylander  Linköping IBK Ungdom
Daniel Axelsson  Linköping IBK Ungdom
Elias Lundblad  Bergs IK
Emil Lindell  IBF Norrköping
Emil Lögdberg  Linköping IBK Ungdom
Eric Pettersson  Åby IBK
Fabian Forsgren  Söderköping IBK
Fililp Fhurong Linköping IBK Ungdom
Joel Ehnö  Ledberg IBF
Love Hasselgren  Solfjäderstaden IBK
Lucas Ängshammar   Linköping IBK Ungdom
Markus von Below  Söderköping IBK
Måns Lindgren  Ledberg IBF
Olle Andersson  Söderköping IBK
Olle Eklund Bona  Linköping IBK Ungdom
Oscar Eliasson  Åby IBK
Robert Asperud  IBF Kolmården
Sebastian Calmerberg  Bergs IK
Simon Hennix  Åby IBK
Thomas Crona  RIG/Umeå IBF (Linköping IBK Ungdom)
Viktor Lindskog IBF Norrköping

 

Dessutom kommer följande spelare att bjudas in till träningar med träningstruppen.

Emil Bärefalk IBF Norrköping