Alla landskamper


Alla Sveriges landskamper genom tiderna.
Landskamperna presenteras säsong för säsong. Från vänster till höger avses matchdatum, spelort, motståndare samt resultatet med Sveriges siffror först.

För varje säsong kan man klicka på "matchfakta" så kommer man vidare till en sida med denna information.

2016/17 Matchfakta >
       
2017-05-07 Växjö (VM) Finland 4-7
2017-05-06 Växjö (VM) Tjeckien 9-4 
2017-05-05 Växjö (VM) Danmark 10-0 
2017-05-04 Växjö (VM) Finland 7-14 
2017-05-03 Växjö (VM) Slovakien 10-0 
2017-02-05 Skellefteå Finland 6-6
2017-02-04 Skellefteå Finland 4-8
2016-11-06 Växjö Finland    6-5 
2016-11-05 Växjö Schweiz   6-5 
2016-11-04 Växjö Tjeckien    8-5 
       
       
2015/16 Matchfakta >
     

 

2016-02-07  Espoo  Finland

11-6

2016-02-06  Espoo  Finland

5-4 

2015-11-08  Brno  Finland

4-5 e str 

2015-11-07 Brno   Schweiz

11-7 

2015-11-06  Brno  Tjeckien

4-5 e str 

     

 

2014/15 Matchfakta >
     

 

2015-05-02  Helsingborg  Tjeckien

6-7 e fl

2015-05-01  Helsingborg  Schweiz

6-7 e str

2015-04-31  Helsingborg  Tjeckien

5-4

2015-04-30  Helsingborg  Polen

6-1

2015-04-29  Helsingborg  Norge

13-2

2015-02-08 Malmö Finland

3-6 

2015-02-07 Malmö Finland

6-3 

2014-11-02 Hämeenlinna Finland

3-5 

2014-11-01 Hämeenlinna Tjeckien

12-2 

2014-10-31 Hämeenlinna Schweiz

3-6 

 

2013/14 Matchfakta >
     

 

2014-02-02  Lahtis  Finland

9-3

2014-02-01  Lahtis  Finland

 3-3

2013-11-03  Schaffhausen  Finland

10-6

2013-11-02  Schaffhausen  Schweiz

6-6

2013-11-01  Schaffhausen  Tjeckien

7-4

2012/13 Matchfakta >
     

 

2013-05-12 Hamburg (VM, final) Schweiz

              6-2

2013-05-11 Hamburg (VM, semi) Tjeckien

              9-5

2013-05-10 Hamburg (VM) Slovakien

              8-6

2013-05-09 Hamburg (VM) Norge

            22-1

2013-05-08 Hamburg (VM) Schweiz

              4-3

2013-02-02 Borås Finland 6-4
2012-11-04 Växjö Finland

               8-7

2012-11-03 Växjö Schweiz 11-7
2012-11-02 Växjö Tjeckien 11-6
 
 
     
2011/12 Matchfakta>    
2012-02-04 Joensuu Finland

 7-6

2011-11-06 Brno Tjeckien

  11-4

2011-11-05 Brno Finland

5-11

2011-11-04 Brno Schweiz

  13-5

     

  

2010/11 Matchfakta>    
2011-05-07 Weissenfels (VM, final) Finland

  3-4

2011-05-06 Weissenfels (VM, semi) Schweiz

  8-5

2011-05-05 Weissenfels (VM) Estland

  19-1

2011-05-04 Weissenfels (VM) Tjeckien

  12-6

2011-05-03 Weissenfels (VM) Lettland

  22-5

2011-02-05 Karlskrona Finland

  4-6

2010-11-07 Esbo Finland

  8-5

2010-11-06 Esbo Tjeckien

   8-7

2010-11-05 Esbo Schweiz

   4-2

     

  

2009/10 Matchfakta>    
2010-02-06 Vanda Finland

   10-8

2009-11-08 Brno Schweiz

   15-3

2009-11-07 Brno Finland

   11-10

2009-11-06 Brno Tjeckien

   12-2

     

   

2008/09 Matchfakta>  
2009-05-10 Åbo (VM, final) Finland

   8-3

2009-05-09 Åbo (VM, semi) Tjeckien

   7-5

2009-05-08 Åbo (VM) Schweiz

   12-5

2009-05-07 Åbo (VM) Danmark

   27-1

2009-05-06 Åbo (VM) Lettland

   17-1

2009-02-07 Västerås Finland

   17-4

2008-11-02 Kuopio Finland

   9-5

2008-11-01 Kuopio Schweiz

15-3

2008-10-31 Kuopio Tjeckien

    5-3

     

   

2007/08 Matchfakta>  
2007-12-15 Tammerfors Finland

   13-5

2007-11-11 Kirchberg (VM, final) Tjeckien

   9-3

2007-11-10 Zuchwil (VM, semi) Schweiz

 14-1

2007-11-09 Zuchwil (VM) Slovakien

    20-0

2007-11-08 Kirchberg (VM) Tjeckien

    8-3

2007-11-07 Zuchwil (VM) Lettland

    8-2

2007-09-09 Vantaa Schweiz

8-4

2007-09-08 Vantaa Lettland

8-0

2007-09-07 Vantaa Finland

11-4

 

2006/07 Matchfakta>  
2006-12-09 Umeå Finland

14-4

2006-11-12 Espoo Finland

15-6

2006-11-11 Espoo Schweiz

18-3

2006-11-10 Espoo Tjeckien

14-4

 

2005/06 Matchfakta>  
2005-12-06 Åbo Finland

5-4

2005-10-30 Cesis (VM, final) Finland

6-2

2005-10-29 Koceni (VM, semi) Schweiz

8-5

2005-10-28 Cesis (VM) Danmark

20-1

2005-10-27 Koceni (VM) Lettland

8-2

2005-10-26 Cesis (VM) Tjeckien

7-4

2005-09-11 Karlstad Norge

14-5

2005-09-10 Sunne Norge

17-1

 

2004/05 Matchfakta>  
2004-12-18 Stockholm Finland

9-1

2004-11-14 Sandviken Finland

5-10

2004-11-13 Sandviken Schweiz

10-4

 

2003/04 Matchfakta>  
2003-11-09 Prag (VM, final) Finland

2-6

2003-11-08 Prag (VM, semi) Schweiz

10-1

2003-11-07 Prag (VM) Danmark

14-2

2003-11-06 Prag (VM) Tjeckien

10-3

2003-11-05 Prag (VM) Lettland

13-0

2003-09-14 Helsingfors Finland

6-6

2003-09-13 Helsingfors Finland

7-6

 

2002/03 Matchfakta>  
2002-09-07 Uppsala Finland

9-3

 

2001/02 Matchfakta>  
2001-11-11 Weissenfels (VM, final) Schweiz

4-2

2001-11-10 Dessau (VM, semi) Finland

5-2

2001-11-09 Halle (VM) Danmark

13-0

2001-11-08 Weissenfels (VM) Polen

17-2

2001-11-07 Naumburg (VM) Lettland

8-1

2001-11-06 Merseburg (VM) Norge

10-0

2001-09-16 Tammerfors Finland

5-1

2001-09-15 Tammerfors Finland

2-2

 

2000/01 Matchfakta>  
2000-11-12 Jyväskylä Schweiz

3-3

2000-11-11 Jyväskylä Norge

12-0

2000-11-10 Jyväskylä Finland

4-4

2000-09-10 Solna Finland

0-2

2000-09-09 Solna Finland

3-3

 

1999/00 Matchfakta>  
1999-11-13 Lahti Finland

1-3

1999-11-12 Lahti Schweiz

6-4

1999-09-11 Helsingfors Finland

3-2

 

1998/99 Matchfakta>  
1998-11-08 Hässleholm Danmark A

4-1

1998-11-07 Staffanstorp Finland

4-2

1998-11-06 Landskrona Schweiz

6-1

 

1997/98 Matchfakta>  
1997-11-08 Adliswill Finland

1-1

1997-11-07 Zürich Schweiz

4-2

 

1996/97 Matchfakta>  
1996-11-10 Helsingfors Schweiz

1-0

1996-11-08 Helsingfors Finland

2-1

 

1995/96 Matchfakta>  
1996-04-28 Varberg Norge A

2-7

1996-04-27 Varberg Norge A

5-3

1995-12-03 Ljungsbro Lettland A

9-2

1995-12-02 Ljungsbro Lettland A

11-3

 


Kontaktperson: Jan Lindberg