Alla landskamper

Alla Sveriges landskamper genom tiderna.
Landskamperna presenteras säsong för säsong. Från vänster till höger avses matchdatum, spelort, motståndare samt resultatet med Sveriges siffror först.

För varje säsong kan man klicka på "matchfakta" så kommer man vidare till en sida med denna information.

2016/17 Matchfakta >
2016-11-06   Schaffhausen Tjeckien 10-3
2016-11-05   Schaffhasuen Schweiz 8-1
2016-11-04   Schaffhausen Finland 4-6
       
       
2015/16 Matchfakta >
 2016-05-08  Belleville (VM, final)  Finland 6-3 
 2016-05-07  Belleville (VM, semi)  Tjeckien 5-0 
 2016-05-06  Belleville (VM)  Schweiz 15-0 
 2016-05-05  Belleville (VM)  Slovakien 11-0 
 2016-05-04  Belleville (VM)  Norge 15-0 
 2016-05-01  Belleville  Kanada 17-0 
 2016-02-07  Espoo  Finland 5-5 
 2016-02-06  Espoo  Finland 4-1 
 2015-11-08  Tammerfors  Finland 7-0 
 2015-11-07  Tammerfors  Tjeckien 6-1 
 2015-11-06  Tammerfors  Schweiz 6-1 
       
       
       
2014/15 Matchfakta >
       
2015-02-08 Malmö  Finland

4-3 

2015-02-07 Malmö  Finland

6-1 

2014-11-02

Prag

 Tjeckien

8-4 

2014-11-01

Prag

 Finland

5-7

2014-10-31

Prag

 Schweiz

18-3 

 

2013/14 Matchfakta >
       
2014-05-04 Zbaszyn (VM, final)  Finland

6-4 

2014-05-03 Zbaszyn (VM, semi)  Tjeckien

7-3 

2014-05-02

Rakoniewice (VM)

 Ungern

30-1 

2014-05-01 Rakoniewice (VM)  Schweiz

11-3 


2014-04-30

Rakoniewice (VM)
 
 Slovakien
 
15-1
2014-02-02 Lahtis  Finland

5-6 

2014-02-01 Lahtis  Finland

5-4 

2013-11-03 Göteborg  Finland

8-3 

2013-11-02 Alingsås  Tjeckien

4-1 

2013-11-01 Göteborg  Schweiz 2-1 
       
 
 
     
2012/13 Matchfakta >
       
2013-02-02 Borås Finland

  9-2

2012-11-04 Zürich Finland

8-3

2012-11-03 Zürich Schweiz 6-2
2012-11-02 Zürich Tjeckien 14-2
 
 
     
2011/12 Matchfakta >    
2012-05-05 Nitra (VM, bronsmatch) Tjeckien

6-3

2012-05-04 Nitra (VM, semi) Finland

3-4 förl.

2012-05-03 Nitra (VM) Slovakien

8-2

2012-05-02 Nitra (VM) Schweiz

4-5

2012-05-01 Nitra (VM) Ungern

18-0

2012-02-04 Joensuu Finland

3-2

2011-11-06 Helsingfors Finland

3-3

2011-11-05 Helsingfors Schweiz

5-2

2011-11-04 Helsingfors Tjeckien

 6-6

     

 

2010/11 Matchfakta>    
2011-02-05 Karlskrona Finland

  8-6

2010-11-07 Ostrava Tjeckien

 7-3

2010-11-06 Ostrava Finland

   3-2

2010-11-05 Ostrava Schweiz

   8-4

     

 

2009/10 Matchfakta>    
2010-05-08 Olomouc (VM, final) Finland

   6-4

2010-05-07 Olomouc (VM, semi) Tjeckien

   12-3

2010-05-06 Olomouc (VM) Norge

   16-2

2010-05-05 Olomouc (VM) Lettland

  31-0

2010-05-04 Olomouc (VM) Finland

   4-4

2010-02-06 Vanda Finland

   5-3

2009-11-08 Hyvinge Finland

   2-2

2009-11-07 Hyvinge Schweiz

   15-0

2009-11-06 Hyvinge Tjeckien

   13-1

     

 

2008/09 Matchfakta>    
2009-02-07 Västerås Finland

   5-0

2008-11-02 Prag Schweiz

   8-3

2008-11-01 Prag Finland

9-0

2008-10-31 Prag Tjeckien

    18-3

     

 

2007/08 Matchfakta>    
2008-05-11 Wolsztyn (VM, final) Schweiz

   7-8 förl.

2008-05-10 Babimost (VM, semi) Finland

   10-4

2008-05-09 Babimost (VM) Tyskland

   22-0

2008-05-08 Babimost (VM) Polen

    16-3

2008-05-07 Babimost (VM) Tjeckien

      8-6

2007-12-15 Tammerfors Finland

   10-2

2007-11-11 Borgå Finland

   4-2

2007-11-10 Borgå Schweiz

 7-1

     

 

2006/07 Matchfakta>    
2006-12-09 Umeå Finland

8-1

2006-11-12 Leipzig (VM, final) Finland

7-3

2006-11-11 Leipzig (VM, semi) Schweiz

15-2

2006-11-10 Naunhof (VM) Lettland

10-1

2006-11-09 Naunhof (VM) Polen

13-1

2006-11-08 Naunhof (VM) Ryssland

13-2

2006-11-07 Naunhof (VM) Tjeckien

7-1

2006-11-06 Naunhof (VM) Ungern

17-0

 

2005/06 Matchfakta>    
2005-12-06 Åbo Finland

5-2

2005-10-29 Seinäjoki Finland

4-3

2005-10-28 Seinäjoki Schweiz

4-3

 

2004/05 Matchfakta>    
2004-12-18 Stockholm Finland

4-4

2004-11-14 Tammerfors (VM, final) Finland

6-5

2004-11-13 Tammerfors (VM, semi) Schweiz

8-1

2004-11-12 Tammerfors (VM) Norge

7-0

2004-11-11 Tammerfors (VM) Lettland

19-1

2004-11-10 Tammerfors (VM) Ungern

26-0

 

2003/04 Matchfakta>    
2004-05-02 Tanumstrand Norge

18-0

2004-05-01 Tanumstrand Norge

20-0

2003-11-08 Jona Finland

4-2

2003-11-07 Jona Schweiz

5-0

2003-09-14 Helsingfors Finland

7-0

2003-09-13 Helsingfors Finland

7-5

 

2002/03 Matchfakta>    
2002-11-09 Borgå Finland

2-4

2002-11-08 Borgå Schweiz

10-3

2002-09-07 Uppsala Finland

1-4

 

2001/02 Matchfakta>    
2002-02-10 Västerås Finland

2-3

2002-02-09 Katrineholm Finland

6-2

2001-09-16 Tammerfors Finland

3-2

 

2000/01 Matchfakta>    
2000-11-11 Jona Finland

3-1

2000-11-10 Chur Schweiz

5-2

2000-09-10 Solna Finland

7-2

2000-09-09 Solna Finland

4-1

 



Kontaktperson: Jan Lindberg