2010-11-18 10:45

RIG-ansökningar 15 november

Det har blivit dags för årets niondeklassare att söka till Riksinnebandgymnasiet. Här listar vi alla ansökningar som kommit in till den 15 november.
 
Om du är duktig i innebandy, brinner för sporten och siktar på den absoluta eliten, då kan RIG vara något för dig. Man kan söka till RIG ända till den 15 januari 2011, men är du intresserad bör du söka redan nu så vi får koll på dig så snart som möjligt.
 
Läs mer om RIG och hämta ansökningsblankett här
http://www.innebandy.se/sv/SIBF-info/Utveckling/Innebandygymnasier/RIG---Riksinnebandygymnasiet/
 
 
Ansökningar som kommit till SIBF t.o.m 15 november:
 
Namn, postort
Niklas Ackefelt, Järfälla
Cim Aldeman Haara, Haparanda
Frida Andreasson, Nykvarn
Kim Angerfelt, Västerås
Cecilia Asplund, Strängnäs
Adrian Aune, Segersta
Elin Bergsdorf, Umeå
Ellen Bergsten, Iggesund
Dennis Bryngelsson, Mölnlycke
Viktor Bylund, Bjästa
Fanny Bällgren, Sandviken
Cornelia Ceder, Nykvarn
Emma Dahlström, Nykvarn
Marcus Drugge, Boden
Kristina Ehn, Matfors
Henrik Ek, Sundsvall
Rasmus Ekström, Nyköping
Lisa Ersson, Njurunda
Erik Falkman, Skellefteå
Felicia Fastberg, Hammarö
Oliver Forsberg, Älta
Carl Fridh, Skutskär
Elin Gabrielsson, Märsta
Josef Geraworke, Röbäck
Johan Grehn, Umeå
Hampus Haaranen, Årsunda
Simon Hallqvist, Valbo
Linus Hansson, Hedemora
Adam Hellgren, Alnö
Vanessa Hellman, Västerås
Erik Hjälm, Sörberge
Joar Jansson, Alnö
Filip Johansson, Kiruna
Helena Johansson, Umeå
Sanna Jonasson, Kumla
Markus Jonsson, Nykvarn
Adrian Karlsson, Lessebo
Anna Karlsson, Gnesta
Olivia Karlsson Lindström, Umeå
Jonas Koivumäki, Klintehamn
Leo Kroik, Vännäs
Alva Lang, Sundsvall
Christoffer Larsson Ström, Luleå
Dennis Lindblom, Bjästa
Markus Lindström, Härnösand
Mathilda Lindström, Sandviken
Mathias Lowén, Gustavsberg
Ida Lundh, Hallstahammar
Andrea Lundin, Nora
Sophia Lundmark, Sandviken
Christian Lång, Fagersta
Emil Nilsson, Umeå
Petter Norman, Alnö
Joel Nyh, Sundsvall
Simon Nyström, Hofors
Erik Ohlsson, Hudiksvall
Emil Olofsson, Täfteå
Marcus Persson, Nora
Ludvig Ramberg, Vara
Niklas Ramirez Lindberg, Saltsjö-Boo
Erika Renberg, Arvidsjaur
Lisa Rengärde, Mora
Emnma Ruthberg, Härnösand
Sara Ryman, Västerås
Alexander Rönnlund, Hörnefors
Philip Sakayan, Umeå
Sofie Schelin, Iggesund
Sandra Schelin, Iggesund
Henrik Sjöström, Röbäck
Rebecca Skoglund, Sandviken
Sara Steen, Visby
Emma Steneberg, Umeå
Jesper Stenström, Vagnhärad
Isabella Ström, Hudiksvall
Jacob Strömqvist, Sundsvall
Gustav Svensson, Vara
Ida Svensson, Burgsvik
Markus Svonni, Kiruna
Maja Tano, Njutånger
Ulrika Thorén, Nyköping
Jesper Thorildsson, Mora
Viktor Thorsson, Stenungsund
Frida Wallström, Arvidsjaur
Fanny Wernbrand, Hofors
Tobias Wiesinger, Alnö
Daniel Vikström, Umeå
Marcus Wikström, Skellefteå
Jonas Willner, Ankarsvik
Nils Ådal, Alnö
Carl Åkersten, Ankarsvik
Martin Öhlund, Öjebyn
Johan Öhlund, Öjebyn
Niklas Öster, Skutskär


Kontaktperson: Anders Jonsson