2008-11-11 09:00

Ansökningar till Riksinnebandygymnasiet

Här presenteras namnen på samtliga som har sökt till Riksinnebandygymnaiset (RIG). Alla ansökningar som nått SIBF-kansliet fram till den 10 november finns med. Listan uppdateras om ungefär en vecka igen.

Om du inte hittar ditt namn i listan fastän du har skickat in ansökan kan du kontakta anders.jonsson@innebandy.se. Dit kan du också mejla om du har andra frågor som rör RIG.

Man har chansen att söka till RIG ända till 15 januari 2009, men vi rekommenderar att man gör det 1 november eller så snart som möjligt därefter.

Här kan du läsa mer om RIG och hur du gör för att ansöka dit

 
Flickor
Amanda Alexandersson, Domsjö
Maja Andersson, Falun
Hanna Axelsson, Gävle
Katja Berg, Östersund
Emelie Berggren, Krokom
Elin Byström, Domsjö
Jessica Eriksson, Svenstavik
Cornelia Fjellstedt, Sandviken
Emelie Hallvars-Persson, Mora
Sofie Hellkvist, Söderbärke
Linnéa Jönsson, Eslöv
Johanna Kursu, Fagersta
Julia Larsson, Partille
Matilda Larsson, Boden
Sofia Larsson, Falun
Ella Liljebäck, Sala
Malin Lundqvist, Östersund
Emilia Marjeta, Boden
Felicia Norman, Boden
Nelly Nyberg, Huddinge
Paulina Riström, Boden
Johanna Stickopers, Mora
Sofia Söderquist, Krokom
Evelina Wahlström, Ängelholm
Erika Westerberg, Tobo
Ellinor Wikström, Mora
Matilda Östlund Visén, Själevad

Pojkar
Oliver Andrée, Stockholm
Robin Axelsson, Årjäng
Viktor Becker, Malmberget
Marcus Bengtsson, Kungsängen
Sindre Bjerknes, Oslo
Anton Bjurling, Ingarö
Jakob Björkman Stenström, Gällivare
Viktor Borg, Hudiksvall
Alexander Ekström, Umeå
Daniel Ekström, Billingsfors
Adrian Elf, Billingsfors
Pontus Ericsson, Holmsund
Rasmus Eriksson, Älvsbyn
Nils Essén, Mölnbo
Oskar Fors, Västerås
Anton J Fridhagen, Örebro
Mikkel Gitz-Johansson, Luleå
Jacob Glas, Sundsvall
Eddie Granberg, Mariefred
Pontus Göransson, Varberg
Niklas Haglund, Sundsvall
Karl Hampusson, Umeå
Tobias Hillman, Gävle
Kasper Hydén, Oskarshamn
Daniel Högström, Nykvarn
Erik Jonsson, Vännäs
Robert Juhlin, Torsåker
Joacim Järnberg, Gävle
Viggo Kalandaridis, Vallda
Jesper Karlsson, Molkom
Joel Lang, Sundsvall
Rasmus Liljedahl, Valbo
Andreas Lindmark, Söderköping
Fredrik Löfgren, Umeå
Ricky Löfgren, Sundsvall
Niklas Melbin, Örnsköldsvik
Daniel Nordlund, Kvissleby
Erik Nylén, Umeå
Simon Petersson, Vagnhärad
Douglas Rasteby, Frösön
Mattias Sjöman, Köping
André Sjöström, Umeå
Mathias Skoglund, Hofors
Alexander Skråmo, Hofors
Felix Stenbäck, Gävle
Joakim Stråhed, Malmö
Oskar Thorén, Skoghall
Yousif Touma, Vagnhärad
Sahand Vaezi, Umeå
Joel Wahlstedt, Västerås
Simon Williamsson, Oskarshamn
Alexander Ölvebo, Malmberget


Kontaktperson: Anders Jonsson