2011-12-06 15:30

Steg 2 i Newbody Cup

Newbody Cup är den rikstäckande turneringen för klubblag i åldrarna 13 år, 14 år och 15 år. Till nästa steg av turneringen har nu 142 av 145 lag kvaificerat sig.

Steg 2 ska spelas i första hand vecka 3 2012 (dock kan avsteg ske).

Flickor
Gruppettorna och grupptvåorna i steg 2 går till slutspelet i Falun 2-3 mars 2012.

Pojkar
Gruppsegrarna i steg 2 går till slutspelet i Falun 2-3 mars 2012.

Arrangemang Steg 2
Intresserad förening söker genom att mejla intresse till nedan mejladress.
Information om vilka som får arrangera kommer mejlas ut till de som ansökt och det 2011-12-14, kallelse/spelprogram kommer att skickas till berörda föreningar så fort de inkommit av arrangör.
 


Bild från finalspelet i Newbody Cup 2011. Foto: Anders Mörk.


Spelprogrammen kommer också att läggas ut på www.innebandy.se under Resultat/Spelprogram så fort dessa är klara.

Frågor om Newbody Cup besvaras av Anders Mörk, 08-51227412 eller anders.mork@innebandy.se .


Gruppindelning, steg 2

Flickor 15 år

Grupp A
FBC Uppsala Ungdom
Hudik/Björkberg IBK
Per Ols IBF

Grupp B
Bele Barkarby IF IBF
Täby IS IBF
Älvsjö AIK

Grupp C
Hertzöga BK
Hovslätts IK
IBK Lockerud Ungdom
Pixbo Wallenstam IBF

Grupp D
Hovshaga AIF
IBK Landskrona
Malmö FBC

 
 
Flickor 14 år

Grupp A
Ankarsviks BK
GS 86 AIF
Holmsund City IBC
IBF Borlänge

Grupp B
Bele Barkarby IF IBF
Nykvarns IF
Rotebro IS IBK
Tumba GoIF

Grupp C
Fröjereds IF
Kärra IBK
Lindås IBK
Östra SK Jönköping

Grupp D
FBC Engelholm Ungdom
IBK Vöikers
Lugi IBK
Vinbergs IBS 

 
 
Flickor 13 år
 
Grupp A
Hagfors IF Ungdom
Hultsberg/Björkås IBF
IBK Alba
Per Ols IBF
Team Kalix IBK
 
Grupp B
Bro IK
Huddinge IK
Rönnby IBK Ungdom
Åkersberga IBF
 
Grupp C
Fagerhult Habo IBK Ungdom
Färjestadens IBF
Linköping IBK Ungdom
Olofströms IBK
 
Grupp D
Häljarps IBK
Lindome IBK
Lindås IBK
Pixbo Wallenstam IBK



Pojkar 15 år
 
Grupp A
Gimonäs Umeå IF
IBC Hernösand
IBK Runsten
 
Grupp B
IK Sirius IBK
Telge SIBK
Västerås IBF Ungdom
 
Grupp C
Huddinge IBS
Salems IF
Tyresö Trollbäcken IBK
 
Grupp D
Järfälla IBK
Nacka Wallenstam IBK
Åkersberga IBF
 
Grupp E
Linköping IBK Ungdom
Segrare Grupp 15 (spelas 18/12)
Skoghalls IBK
 
Grupp F
Fagerhult Habo IBK Ungdom
Kristianstads IBS
Segrare Grupp 21 (spelas 17/12)
 
Grupp G
IBK Göteborg
Lindås IBK
Pixbo Wallenstam IBF
 
Grupp H
Capricorn IC
Gårdarike IBK
Segrare Grupp 22 (spelas 18/12)

 

Pojkar 14 år
  
Grupp A
Jungfrukustens IBF
Sundsvall City IBC
Täfteå IK
 
Grupp B 
Arlanda IBK
IBK Aston
Kais Mora UIF
Skälby IBK
 
Grupp C
Bele Barkarby IF IBF
IBK Handen
Nacka Wallenstam IBK
Täby FC
 
Grupp D
Linköping IBK Ungdom
Nykvarns IF
Skoghalls IBK
 
Grupp E
IBK Lidköping
IF Marin Väst
Marstrands IBK
 
Grupp F
Capricorn IC
Floda IBK
Lindome IBK
 
Grupp G
Färjestadens IBF
IBK Vöikers
Månsarps IBK
 
Grupp H
FBC Engelholm Ungdom
FC Helsingborg
Höllvikens IBF



Pojkar 13 år
 
Grupp A
Gävle GIK
Umeå City IBF
Valbo AIF
 
Grupp B
AIK IBF
Gottsunda IBF
Tungelsta IF
 
Grupp C
Huddinge IBS
Täby FC
Älvsjö AIK
 
Grupp D
IFK Arboga IBK
Linköping IBK Ungdom
Rönnby SK
Telge SIBK
 
Grupp E
Fagerhult Habo IBK Ungdom
IBK Lockerud Mariestad
Karlstad IBF
Skoghalls IBK
 
Grupp F
IBK Göteborg
Lindås IBK
Mölndals IBF
 
Grupp G
Färjestadens IBF
IBK Vöikers
Warberg IBF
 
Grupp H
FC Helsingborg
Höllvikens IBF
IK SödraDal